[Makale] Google Görsel Arama ile Website Trafiği Nasıl Artırılır?

google-gorsel-arama-ile-website-trafigi-nasil-artirilir

Dünya devi google arama motoru kullanıcılarına arama sonuçlarında doğru bilgiyi verebilmek adına sürekli güncelleme yapmakta. Bu güncellemelerde şüphesiz ki web site sahiplerini etkiliyor. Sıralamadan düşen web site sahipleri hitlerin azlığından yakınıyor.

Web site sahipleri google arama sonuçlarından hit almayı daha çok önemsiyor ancak bu yazımızda sizlere google görsel aramalardan hit çekmeyi göstereceğiz.

Kullanıcılar sadece web aramasını değil görsel aramayı da kullanıyor. Bunun için bizler yazımıza verdiğimiz değer kadar yazıdaki resme de değer vermeliyiz.

Google web arama sonuçlarında yükselmek için ne yapıyoruz? Yazımızın özgünlüğüne, yazı başlığına ve etiketlemeye dikkat ediyoruz. Böylece google web arama sonuçlarından hit çekiyoruz.

Peki google görsel arama sonuçlarından nasıl hit çekeriz?

Bunun cevabı çok kolay. Yazıya verdiğimiz dikkati ve özeni yazıdaki resme de veriyoruz. Ve yazıdaki görseli internetten bulmamaya çalışıyoruz. Görseli internete koyan ilk kişi biz olmalıyız. Kendiniz de paintte vs. yazı+logolarla bir görsel oluşturabilirsiniz.

WordPress kullanıyorsanız görsele açıklama girmeyi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Açıklama bölümünü dolduruyoruz ve başlık kısmına da yazımızla alakalı bir şeyler yazacağız. Örneğin: Fener-Bahce-Stadi bu şekilde yazıyoruz. Türkçe karakter kullanmanıza gerek yok. Ayrıca tanım girerseniz çok daha iyi olur.

Bu işlerimleri yaptıysanız görsel aramalarda sizin görseliniz daha üstlerde yer alacaktır ve kullanıcılar bu resme bakacaklar. Eğer sitenizi beğenirlerse de sitenize girecekler. Herkese bol hitli günler.

[Makale] Google Görsel Arama ile Website Trafiği Nasıl Artırılır?” Hakkında 1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top