[İnceleme] Draw Something

Angry Birds ilk çıktığı zamanlarda, ilk defa oynayanların çoğu hissetmiştir; “Ben bu oyunu daha önce oynamıştım sanki!” Bu hissin temel sebebi oyunun çok karmaşık olmayan bir yapıda, zekice bir yalınlıkta olmasından kaynaklı aslında. İşte Draw Something de her ne kadar konuca farklı olsa da yukarıda bahsettiğim özellik nedeniyle Angry Birds ile benzeşen başarılı bir uygulama.

Amaç oldukça basit; size verilen bir kelimeyi çizerek karşı tarafa anlatmanız gerekiyor, daha sonra ise karşı tarafın çizimini sizin tahmin etmeniz gerekiyor, sırayla böyle gidiyor. İşi ilginçleştiren ise karşı tarafın yaptığı çizimi (canlı olmasa da) saniyesi saniyesine izleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın bir diğer ilgi çekici tarafı ise arkadaşlarınızı oyun içi listenize ekleyerek karşılıklı oynamanıza imkan vermesi. Aynı anda birden fazla kişiyle karşılıklı çizim yapılabiliyor, bir kişinin çizim yapmasını beklerken başka birini çizimini tahmin etmek için görüntüleyebiliyorsunuz. Günlerce süren karşılıklı çizimler sonucunda kazanılan puanlar ile oyun içinde renk paletleri alınabiliyor.

Play Store ve Apple Application Store’den ücretli ve ücretsiz versiyonlarına ulaşılabilen uygulama önümüzdeki dönemde adından oldukça söz ettireceğe benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top