[İnceleme] HTC One X – Samsung Galaxy S3 Karşılaştırması


Bu incelememizde sizler için Android işletim sisteminin iki üst düzey telefonunu; HTC One X ve Samsung Galaxy S3’ü karşılaştıracağız. Cihazların özelliklerini sırasıyla karşılaştıralım;

RAM: İki cihaz da 1 GB RAM’e sahip. Bu, smartphonelar içinde oldukça iyi bir RAM miktarı olarak kabul edilebilir.

İşlemci: İki cihazda da 4 çekirdekli işletim sistem bulunuyor. HTC One X’in 1500 mhz hızına karşılık, Samsung Galaxy S3 işlemcisinde 1400 mhz’lik bir hız görüyoruz. HTC One X biraz daha hızlı görünse de iki telefonun işlemcisi de üst düzey bir smartphone için oldukça yeterli.

Ekran:  İki telefon da oldukça büyük ekranlı bir tasarıma sahip.  Samsung Galaxy S3’te 4,8 inç; HTC One X’te ise 4,7 inç ekran yer alıyor.

Çözünürlük: İki telefon da 720×1280 çözünürlüğe sahip. Buna karşılık HTC One X’in ekran boyutu biraz daha küçük olduğu için, buna oranla inç başına piksel oranı da biraz artıyor.

Bellek: Samsung Galaxy S3′te belleği 64 GB’a kadar genişletme fırsatı bulunuyor. Buna karşılık HTC One X’te ise 32 GB bellek bulunuyor.

Tasarım: Samsung Galaxy S3 133 gram ağırlığında, HTC One X ise 130 gram. Ebatlara baktığımızda Samsung Galaxy S3′ün 136.6 x 70.6 x 8.6 mm ölçülerine karşılık, HTC One X’in 134.4 x 69.9 x 8.9 mm ölçülerinde olduğu görülüyor. Dolayısıyla iki telefon da birbirine yakın ağırlık ve ebatlarda denilebilir.

Sonuç: Karşılaştırmalardan da görebileceğiniz gibi iki cihaz da birbirine oldukça yakın ve güçlü özelliklere sahip cihazlar. Samsung Galaxy S2 modeliyle Apple için adeta korkulu bir rüya haline gelmişti. HTC ise benzer şekilde yakın zamanda üst üst çıkardığı birbirinden iddialı modellerle adından oldukça söz ettirmişti. Dolayısıyla,  üst düzey bir Android cihazı isteyen bir kişi, bu iki güçlü markanın geliştirdiği  bu iki cihazdan birisiyle ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top