[İnceleme] Special Forces: Team X

special-forces-team-x-sistem-gereksinimleri

Zombie Studios, 6 Şubat’ta Special Forces: Team X oyununu yayınladı. Microprose’un Special Forces oyununun yeniden hayata geçirilmesi düşüncesi ile doğan Special Forces: Team X‘in PC versiyonunu sizler için inceleme fırsatı bulduk.

Special-forces-team-x

Special Forces: Team X, adından da anlaşılabileceği takım eksenli, multiplayer tabanlı, 3rd person shooter tarzında bir oyun. En belirgin, ön plana çıkan özelliklerinden birisi savaş alanının oyuncular tarafından şekillendiriliyor olması. Çeşitli bonuslar ile takım oyununa teşvik eden bir yapıya sahip olan Special Forces: Team X için 5 farklı oyun modu bulunuyor. Sayısı 2-4 arasında değişen takımlar ile oynanan oyunun modlarına kısaca değinmek gerekirse;

  • Team Deathmatch: Her shooter oyuncusunun yakından bildiği bir mod. Elimine edilen her rakip puan olarak geri döner. Oyun önceden belirlenen skora ulaşıldığında ya da süre dolduğunda biter. En yüksek skora sahip takım kazanır.
  • Control Points: Oyunun başından 3 kontrol noktası belirlenir. Takımlar bu noktaları ele geçirdiklerinde puan kazanmaya başlarlar. Oyun önceden belirlenen skora ulaşıldığında ya da süre dolduğunda biter. En yüksek skora sahip takım kazanır.
  • Capture the Flag: Yine klasik bir mod. Her takımın kendine ait bir bayrağı vardır. Bir takım karşı takımın bayrağını alıp kendi kontrol noktasına getirdiğikçe puan kazanır. Oyun önceden belirlenen skora ulaşıldığında ya da süre dolduğunda biter. En yüksek skora sahip takım kazanır.
  • Hot Zone: King of the Hill olarak bilinen modun farklı bir varyasyonu. Oyunun başında Hot Zone adı verilen bir bölge belirlenir. Takımlar bu bölgenin içinde yer alan her oyuncu için puan kazanırlar. Oyun önceden belirlenen skora ulaşıldığında ya da süre dolduğunda biter. En yüksek skora sahip takım kazanır.
  • High Value Target (HVT): Oyunun başında rastgele bir oyuncu HVT seçilir. Elimine edilen her rakip için HTV 5 puan, HVT’nin takım arkadaşları ise 2 puan kazanır. Rakip takım ise elimine ettiği oyuncular için 1 puan kazanır. HVT’yi elimine eden oyuncu yeni HVT olur. Oyun önceden belirlenen skora ulaşıldığında ya da süre dolduğunda biter. En yüksek skora sahip takım kazanır.

Special-forces-team-x

Special Forces: Team X, piyasada pek çok güçlü rakibi olmasına rağmen, haritayı oyuncuların şekillendirmesi gibi yaratıcı bir özellik ve birbirinden eğlenceli modlarıyla oyunseverler için güzel bir alternatif sunuyor. PC ve Xbox 360 için geliştirilen oyun PC için Steam üzerinden, Xbox 360 için ise Xbox Live Arcade üzerinden ulaşılabiliyor.

Special-forces-team-x

Oyunun tanıtım videosuna TeknizmoTV’den ulaşabilirsiniz; http://www.teknizmo.com/video-special-forces-team-x-tanitim-videosu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top