iPhone 5, 12 Eylül’de Gün Yüzüne Çıkıyor!

iPhone_5

iPhone_5Son zamanlarda iPhone 5 haberleri gittikçe artmaya başlamış, her köşe bucaktan iPhone 5‘e ait olduğu iddia edilen fotoğraflar çıkar olmuştu. Apple‘ın her yıl bu dönemler yeni bir iPhone modeli duyurduğu gerçeği de göz önünde bulundurulduğunda; iPhone 5‘in Eylül ayı içinde tanıtılmasına herkes neredeyse kesin gözüyle bakıyordu. Hatta söylentiler tam olarak tarih verecek kadar ciddi hale gelmişti: Genel kanı iPhone 5‘in 12 Eylül tarihinde resmi olarak açıklanacağı yönündeydi.

Apple, bugün gönderdiği etkinlik davetiyesi ile adeta söylentileri doğruladı.  Apple‘dan alışık olduğumuz üzere gelen davetiye oldukça sade bir tasarıma sahip ve merak uyandırıcı. Görselde sadece bir cümle metin (“It’s almost here”) ve etkinliğin tarihini belirten 12 rakamı yer alıyor. Ayrıca dikkat çeken bir diğer detay ise görseldeki 1 ve 2 rakamlarının gölgelerinin birleşerek 5 rakamını oluşturmaları.

Bu detay bize iki konuda ipucu veriyor; birincisi Apple çok büyük bir şaşırtmaca yapmıyorsa gerçekten 12 Eylül tarihinde iPhone 5‘e dair tüm detayları öğrenmiş olacağız. İkinci ipucu ise şu; bildiğiniz üzere herkes iPad 3 beklerken, Apple yeni tabletin adını Yeni iPad olarak açıklamıştı. Bunun üzerine iPhone için de benzer bir isimlendirme politikası uygulanabilir şeklinde söylentiler çıkmıştı. Apple‘ın davetiyesinde 5 rakamını kullanıyor olması, yeni modelinde de rakamlı isimlendirmeye devam edeceği ve yeni modelin adının iPhone 5 olacağını destekler nitelikte.

Etkinliğin 12 Eylül’de, Türkiye saatiyle 20:00’de başlayacağını belirtmekte ayrıca fayda var.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top