[Makale] Hostingin SEO’ya Etkisi

hostingin-seoya-etkisi

Web sitesi açan bir kişi hit ister. Bunun için de SEO yapar. SEO, site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılır. Bu yazıda seçtiğiniz hostingin sitenizin SEO suna etkisini konuşacağız.

Hosting, SEO için fazlasıyla önemlidir. Çünkü google örümcekleri sitenize geldiğinde sitenize erişemez ise olumsuz etki görürsünüz. İndex sayınızda düşüş yaşarsınız. Eğer bir web sitesi sürekli açılıp kapanıyor ise google bu sitenin kalitesiz olduğunu düşünür ve indexlerinin sıralamasını düşürür. Yani siteye hit gelmez. Bu da bir web sitesi sahibinin başına gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Bunu engellemek için kaliteli hosting firmalarından hosting almalısınız. Ucuz hosting satan çok yer var. Ancak bunların 1 hafta sonra sorunları başlıyor. Siteler bazen günlerce açılamıyor. Yapmanız gereken ucuz hosting yerine kaliteli hosting almaktır. Bunun için webmaster forumlarında araştırma yapmalısınız. Böylece hosting de en doğru tercihi vermiş olacaksınız.

Eğer siteniz bir süre kapalı kaldıysa sitenize aşağıdakileri mutlaka yapmalısınız.

Cache:site.com olarak googlede arama yapın ve google botlarının sitenize en son ne zaman geldiğini öğrenin. Eğer sitenizin kapalı olduğu süre içersinde google botu sitenize geldiyse google webmaster tools dan sitemap adresinizi tekrar ekleyin. Bir gün boyunca belli aralıklarla ping atın. Bunları yaparsanız siteniz bir nebze de olsa düzelecektir. Ancak bunları yaşamamak için kaliteli hosting sitelerinden alışveriş yapın. Ve backlink aldığınız web siteleriyle aynı ip adresinde bulunmayın. Eğer aynı Class C IP adresinde olduğunuz bir web sitesinden backlink alırsanız yarardan çok zarar görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top