[Makale] Sosyal Medya: Yararları ve Zararları

sosyal-medya-yararlari-ve-zararlari

sosyal-medya-yararlari-ve-zararlari
Uçsuz bucaksız internet ortamında sonu bulunmayan bir mecra: Sosyal Medya. Kimi zaman insan içine girdiğinde bir daha asla çıkamayacak gibi oluyor.

Bu yazımızda sosyal medyanın yararlarından ve zararlarından bahsedeceğiz.

Sosyal Medyanın Yararları

Sosyal medya sayesinde dünya küçüldü. Olaylar çok daha çabuk çok büyük kitlere ulaşıyor ve insanlarlar sosyal medyada özgürler. Eskisinden çok daha büyük tepkiler veriliyor. Herkesin konuşmaya hakkı var bu mecrada.

Bir hastanede bir hastaya kan lazım olsa sosyal medyadaki büyük kitle hemen haberdar ediliyor ve aranan kan hemen bulunuyor. Binlerce insan etkileşim içersinde.

Sosyal Medyanın Zararları

Her güzel şeyin bir kötü yanı olduğu gibi sosyal medyanın da kötü yanları var tabii ki.

Sosyal medyada insanlar sosyalleştiğini sanırken aslında git gide asosyalleşiyorlar. Dikdörtgen ekran karşısında saatlerce hareketsiz kalmak hep bedenen hem de ruhen insanları yoruyor. Baş ağrıları, burun kanamaları da cabası.

Yazdıkları yazılar ve attıkları tweetler yüzünden insanlar davalık olabiliyor, işlerinden kovulabiliyor.

İnsanlar konuşmaya hasret kalıyorlar. Sosyal ağlarda iletişim genelde yazılı olarak kuruluyor. Bu da insanların konuşma ihtiyaçlarını karşılamıyor. İnsanlar git gide yalnızlaşıyor.

Unutmayalım ki her şey fazla kullanınca zararlıdır. Bu yüzden sosyal ağlarda fazla takılmayın. Sosyal yaşantınıza daha çok önem verin. Mutlu yarınlar sizin olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top