Facebook Sayfası Nasıl Silinir?

facebook-sayfasi-nasil-silinir

Facebook sayfalarını beğenerek ilgilendiğiniz bir konu, olay ya da takip etmek istediğiniz kişi, kuruluş vb. hakkında güncel bilgileri alabilir; ya da sadece eğlence için oluşturulmuş sayfalar ile Facebook‘u daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Bazı durumlarda, oluşturulan Facebook sayfaları beklenilen ilgiyi görmez. Ya da üzerinde gerekli zaman harcanamadığı için olması gereken ilgiyi göremez. Bu tarz durumlarda maalesef sayfa silinmekle yüz yüze gelebilir. Peki oluşturulan bir Facebook sayfasını nasıl silmek gerekir? İşte sorunun cevabı burada;

  • Öncelikle Facebook‘a kişisel olarak giriş yapıp, silmek istenilen Facebook sayfası açılır. (Silmek istediğiniz Facebook sayfasında yönetici yetkilerine sahip olmanız gerekiyor tabi ki.)
  • Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Sayfayı Düzenle” menüsünden “İzinleri Yönet” seçeneği seçilir.
  • Bu seçim ile pek çok bilgi ve ayar değişikliğinin yapılabileceği bir arayüze ulaşılır. Açılan sayfanın en alt kısmında “Sayfayı Sil:” başlığı ile yer alan kısımdaki “Sayfayı kalıcı olarak sil” linkine tıklanır.
  • Açılacak uyarı penceresinde “Sil” butonuna tıklandığında sayfa kalıcı olarak silinecektir.

UYARI: Facebook sayfası silme işleminin geri dönüşü yoktur. Sayfa silindiğinde kalıcı olarak yok olacak ve sayfadaki tüm paylaşımlar, bilgiler, sayfanın aldığı tüm beğenmeler kaybedilecektir. Sayfa silme kararı aldığınızda, bu işlemi gerçekleştirme konusunda tereddütünüz varsa acele etmeden tekrar düşünmenizi öneririz.

Facebook Sayfası Nasıl Silinir?” Hakkında 1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top