[Rehber] Localhost’a WordPress Nasıl Kurulur?

wordpress

wordpress
WordPress sistemini kurmadan önce, wordPress‘in ne işe yaradığını bilmeniz gerekir. Php tabanlı ve açık kaynak kodlu bir paylaşım platformu olan wordpress ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayarak  paylaşımlarda bulunabilir veya kişisel bir blog kurabilirsiniz. Kullanıcılarına kolaylık sağlaması ve esnek yapısı sayesinde en çok tercih edilen sistemdir.

Kuruluma başlamadan önce ftp aracılığı ile bağlanmanız için ihtiyaç duyacağınız filezilla veya cuteftp gibi programlardan birine sahip olmanız gerekmektedir.

İlk olarak phpmy admin üzerinden bir veritabanı oluşturmakla başlayabilirsiniz. Veritabanını istediğiniz isim ile oluşturduktan sonra bir de kullanıcı adı ve  şifre oluşturmalısınız.

WordPress dosyalarına sahip olduktan sonra , sunucunuzun gerekli dizinine kurulum dosyalarını atarak bitmesini bekliyorsunuz. Dosya aktarımı bittikten sonra tarayıcımıza kurulum gerçekleşmesi için install.php veya kurulum.php uzantısıyla birlikte adres çubuğuna yazıyoruz. Ör: xxx.com/install.php  gibi …

Karşınıza gelen ekran gerekli yönlendirmeyi yapmaktadır. İlk olarak oluşturduğunuz veritabanı adı, kullanıcı adı, şifre ve admin isim ve şifresini girmenizi isteyecek. Veritabanı sunucusu kısmı genellikle localhost olarak yazılır. Girdiğiniz tüm bilgiler eksiksiz ve doğru ise kurulum ekranını geçerek kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra admin paneline ulaşabilirsiniz.

Admin panelinden isteğiniz doğrutusunda, tema ve site içeriğinde değişiklik yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top