Telefon Şarjının Daha Uzun Süre Dayanması İçin Püf Noktaları

daha-uzun-sure-dayanan-telefon-sarji-icin-puf-noktalari

Telefonlarımız her geçen gün biraz daha akıllılaşıyor. Ancak batarya süreleri konusundan bakınca durum maalesef aynı olumlulukta değil. Akıllı telefonlar öncesinde bir telefonun şarjı günlerce hatta haftalarca dayanabiliyordu. Bugünün akıllı telefonlarına baktığımızda ise sabahtan akşama kadar dayanan bir bataryayı başarılı kabul edecek noktadayız.

Büyüyen ekranlar, hızlanan işlemciler ve hayatımıza eskisinden çok daha fazla girmiş durumda olan mobilite durumu göz önüne alındığında telefon şarj sürelerinin neden kısaldığını anlayabilmek çok da güç değil. Ancak hayatımıza bu kadar girmiş durumda olan bu cihazların şarjının mümkün olduğunca uzun süre dayanması da bizim için oldukça kritik.

Peki telefonumuzun şarjının maksimum süre dayanması için nelere dikkat etmeliyiz? İşte şarjın daha uzun süre dayanması için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar;

  1. Ekran Parlaklığı: Telefon şarjının en büyük düşmanlarından biri ekran parlaklığıdır. Ekran parlaklığını kısarak ya da otomatik ekran parlaklığını seçerek ciddi anlamda şarj süresi uzatılabilir.
  2. Kablosuz Bağlantı: Kablosuz bağlantı kullanılmadığı durumlarda telefonun kablosuz bağlantı seçeneği kapatmak olumlu bir hareket olacaktır. Çünkü bu seçenek açık kaldıkça telefon sürekli olarak çevredeki kablosuz ağları arayıp bağlanmaya çalışacak; bu da ciddi anlamda bir batarya harcanmasına sebep olacaktır.
  3. 3G Bağlantısı: Kablosuz bağlantıya benzer şekilde 3G seçeneği de kullanılmadığı zamanlarda kapatıldığı takdirde telefon şarjına ciddi katkı sağlayacaktır.
  4. GPS ve Bluetooth: GPS ve Bluetooth servisleri de sürekli olarak aktif edildiklerinde ciddi pil tüketimine sebep olmaktadır. Bu özelliklerin de yalnızca ihtiyaç olduğunda aktif edilmesini öneririz.

Yukarıdaki önerileri uyguladığınızda telefon şarjınızın daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top