Samsung’dan Android’li Fotoğraf Makinesi Geliyor: Galaxy Camera!

samsung_galaxy_camera

samsung_galaxy_camera

Samsung kısa bir süre önce açıkladığı Galaxy Note 2‘nin hemen ardından, yeni bir model daha açıklayarak teknoloji dünyasında büyük heyecan uyandırdı. Farklı olarak, bu kez açıklanan bir tablet ya da akıllı telefon değil.

Samsung‘un duyurduğu son modeli Android işletim sistemi ile çalışan bir dijital fotoğraf makinesi. Bu modelin ismi ise Samsung Galaxy Camera.

Samsung Galaxy Camera, ön cepheden bakıldığında normal bir dijital fotoğraf makinesinden hiç farkı yokmuş gibi gözüküyor. Ancak cihazın can alıcı noktası arka cephesi. Arka cephesindeki dokunmatik ekran ve Android desteği, Samsung Galaxy Camera‘yı adeta bir akıllı telefon görünümüne sokuyor.

Android 4.1 Jellybean sürümü ile gelecek Samsung Galaxy Camera‘da Google Play’e tam erişim bulunacak. Yani akıllı telefonunuzda kullandığınız tüm Android uygulamaları bu cihazda da kullanabileceksiniz.

İnternet bağlantısı ile doğrudan sosyal ağlara erişim ve fotoğraf paylaşımı imkanı ile; Instagram ve benzeri fotoğraf filtreleme uygulamalarının Samsung Galaxy Camera ile birlikte kullanımı düşüncesi pek çok teknoloji severi mutluluktan uçuruyordur eminiz.

16,3 megapiksel kamera kalitesine sahip olacak Samsung Galaxy Camera’nın diğer özellikleri şöyle;

● 23mm f/2.8 lens ve 21x optik zoom

● 4.7inçlik Super Clear Touch Display (308ppi)

● 3G ve 4G bağlantı desteği

● 1.4GHz dört çekirdekli işlemci

● Android 4.1 JellyBean işletim sistemi

● 8GB dahili hafıza ve microSD bellek kartı yuvası

● HDMI 1.4 çıkışı

● Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçeneği

● 1650mAh batarya1

● 100-3200 ISO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top