[Makale] SEO için Doğru Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

seo-icin-dogru-tanitim-yazisi-nasil-yazilir

Google yaptığı güncellemelerle tüm yöntemleri alt üst etti. Artık hangi yöntemin ne derece etkili olduğu tartışılır. Ancak bilinen ve kesin olan bir şey var ki o değerin etkisi hiçbir zaman azalmaz. Bu değer ‘backlink’. Yani bir sitenin başka bir siteyi önermesi.

Firmanız için özgün ve en profesyonel tanıtım yazılarına http://www.sadeceon.com/categories/online-pazarlama/makale-hi-sunumlari linkinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tanıtım yazısı sayesinde arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltebilir, kitlenizi arttırabilirsiniz. Alanında uzman yazarlar sizler için en profesyonel tanıtım yazılarını sadece 10 liradan başlayan fiyatlarla sunuyor. Siz de hemen kaliteli tanıtım yazısı yayınlatma hizmetleri için SadeceOn’a gelin ve bu fırsatı kaçırmayın!

Backlink alırken sadece google’da yükselmeyi düşünürseniz footer link alırsınız. Ancak google güncellemelerinden sonra footer link alan sitelerde bir gerileme yaşandı. Tanıtım yazısı ile alınan backlinkler ise öne geçti.

Peki nedir bu tanıtım yazısı?

Tanıtım yazısı adından da belli olacağı gibi bir siteyi tanıtma amacıyla yazılmış yazılara verilen addır. Tanıtım yazısının yayınlandığı web sitesinin hiti yüksek ise tanıtımı yapılmış siteye de hit gelir. Ayrıca tanıtım yazısı içersinde belli kelimelere link verildiği için google aramalarında kelime yükselişi de yaşanır. Yani bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz. Bu yüzden, footer link almak yerine tanıtım yazısı ile link almak yeni güncellemelerle çok daha mantıklıdır ve yarar sağlar. Ancak tek bir tık ile binlerce siteye gönderilen tanıtım yazılarının siteniz için bir yararı yoktur. Google bunun spam olduğunu anlar ve arama motorlarında o sitenin sırasını düşürür.

Doğru Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

SEO arama motorlarını kandırmak değil onları anlamaktır. Ve inanın arama motorlarını kandıran bir tanıtım yazısını arama motorlarının akıllı botları mutlaka anlar.

Doğru tanıtım yazısı yazmanın en büyük kurallarından biri de bir linki yazı içersinde birden fazla kullanmamaktır. Çünkü ne kadar çok aynı link versenizde google örümceği o siteye sadece bir kere gidecektir.

Bir tanıtım yazısında, tanıtımı yapılan sitenin sadece ana sayfasına değil alt sayfalarına da link verilmelidir. Bu sayede google botlarının sitenizde daha çok yere girmesini sağlarsınız.

Tanıtım yazınızda kullandığınız resmi internetten bulmayın. Yazınız özgün olduğu gibi yazı içindeki resim de özgün olsun. Bu sayede sadece web aramalarından değil, görsel aramalardan da hit alabilirsiniz. Ayrıca görsellik yazıyı okuyan kişinin psikolojisini de etkiler.

Tanıtım yazınızı çok uzun tutmayın ve kelime tekrarı yapmaktan kaçının. 500 kelimelik bir yazıdan 200 kelimeyi çıkarınca verilmek istenen mesaj yine veriliyorsa o 200 kelimeyi çıkarın. Google 200 ile 500 kelime arasında ki yazıların yeterli olduğunu düşünmektedir.

Tanıtım yazınızın başlığını ilgi çekici yapın ve içerikle ilgili bir başlık koymaya dikkat edin.

Eğer birden fazla siteye tanıtım yazısı gönderecekseniz bütün sitelere aynı yazıyı göndermeyin. Her site için farklı yazı yazmanız çok daha yarar sağlayacaktır.

Tüm bunları uygulayarak yazdığınız bir tanıtım yazısı ile arama motorlarında yükselmeniz çok kolay olacaktır. Bol hitli siteler.

[Makale] SEO için Doğru Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?” Hakkında 2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top