whatsthere.co – Orada Bir Köy Var Uzakta!

whatsthere.co

Sitede teknoloji ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü konuda inceleme yazıları yazmayı, kendi olumlu / olumsuz deneyimlerimi sizlerle paylaşmayı planlıyorum.

Bu yazının konusu da bir web sitesi.. whatsthere.co adresinde yer alan sitenin sunduğa an fayda, dünya üzerinde istediğiniz herhangi bir noktaya ait gerçek fotoğrafları görüntüleyebiliyor olmanız.

Bunun için tek yapmanız gereken sitenin üst kısmında yer alan arama kutucuğuna görüntülemek istediğiniz yeri yazıp aratmanız. Site; lokasyonu arattıktan sonra, size o lokasyonda çekilmiş fotoğrafları en yakın tarihte en eski tarihe doğru sıralayarak gösteriyor. Üstelik bunu yaparken instagram kullanıcılarının gerçek paylaşımlarından faydalanıyor.

Yani “İstiklal Caddesi” diye arattığınızda 2 dakika önce İstiklal Caddesi’nde çekilmiş ve instagram’da paylaşılmış bir fotoğrafı görmeniz kuvvetle muhtemel.

Özellikle memleket özlemi çekenler ya da geçmiş yıllarda tatil amaçlı gittiği lokasyonu bir türlü aklından çıkaramayanlar için bu site bulunmaz nimet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top